pompy_ciepla_ekosanit

Pompy ciepła Logatherm WPT 270/2 efektywnie wykorzystują darmową energię z powietrza do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Urządzenia mogą współpracować z innymi systemami grzewczymi a ich montaż jest niezwykle łatwy. Oprócz tego, mają dodatkową zaletę – mogą zapewnić przyjemny chłód w upalne dni.

Co to jest pompa do ciepłej wody (HPWH)?

Pompa jest niczym innym jak zwykłą lodówką. Jeśli przyłożymy rękę do jej tylnej ścianki, poczujemy ciepło, natomiast we wnętrzu lodówki mamy chłód. Dokładnie tak samo pracuje pompa ciepła pozyskuje darmową energię z powietrza schładzając je i przekazuje ją do podgrzewanej wody, wszystko dzięki układowi chłodniczemu.

Czy HPWH to urządzenie wykorzystujące energię odnawialną, do czego potrzebna jest energia elektryczna?

Energia elektryczna jest wykorzystywana do uruchomienia urządzeń w pompie ciepła, od sprężarki do wentylatora. HPWH jest odnawialnym źródłem energii – przykładowo przy podgrzewaniu wody mocą 3,5 kW: darmowa energia stanowi 2,5 kW, a 1 kW to energia elektryczna. To pozwala na obniżenie rachunku za energię nawet do 70%.

Czy HPWH pracuje tylko wtedy kiedy jest ciepło i słonecznie?

Nie, HPWH może pobierać energię z powietrza zarówno w nocy jak i w dzień oraz w dni ciepłe i zimne. Zakres temperatur pracy powietrza od -10ºC do 35ºC.

Logatherm WPT 270/2 to idealne rozwiązanie, aby oszczędnie i wydajnie przygotować ciepłą wodę wykorzystując darmową energię zawartą w powietrzu. Dzięki wysokiemu współczynnikowi COP, niemal 80% energii pobierane jest z otoczenia. Łatwość montażu sprawia, że urządzenia mogą bezproblemowo pracować w budynkach istniejących, jak i nowobudowanych, a przy odpowiednim rozprowadzeniu kanałów powietrznych mogą zapewnić efekt chłodzenia latem. Dodatkowo, pompy ciepła mają bardzo uniwersalne zastosowanie, ponieważ mogą pracować samodzielnie lub współpracować z innymi źródłami ciepła, np. z kolektorami słonecznymi.

Do wyboru są dwa modele, z których jeden pracuje do temperatury 5°C, a drugi nawet do -10°C!